III Festiwal Szachowy Żarów'2015 zakończony

poniedziałek, 20, lipiec 2015

Przez trzy dni w Żarowie rywalizowali szachiści w ramach III Festiwalu Szachowego Żarów'2015. Atrakcyjne nagrody i dobra opinia z lat ubiegłych sprawiały, że do Żarowa przyjechało wielu szachistów nie tylko z Polski ale także z sąsiednich państw. W tym roku Festiwal składał się z trzech turniejów: klasyfikacyjnego dla juniorów, otwartych dla wszystkich turniejów szachów błyskawicznych i szybkich oraz symultany szachowej z arcymistrzem Mirosławem Grabarczykiem.

Galeria zdjęć - facebook

W sobotę po dwóch dniach rozgrywek zakończył się Turniej klasyfikacyjny dla juniorów. Zwyciężył w nim Maciej Kurtycz (MKS Rokita Brzeg Dolny) przed Filipem Celebias (Akademia Szachowa Gliwice) oraz Jakubem Bartłomowicz (KSz Jelonka Jelenia Góra). W klasyfikacji do lat 10 wygrał Filip Celebias, do lat 12 Jakub Bartłomowicz, do lat 14 Maciej Kurtycz, do lat 16 Miłosz Walkowski (UKS ZSO Włoszakowice). Z kilku startujących w tym turnieju zawodników żarowskiego klubu szachowego najlepszy wynik osiągnął Wiktor Zaremba zajmując 11 miejsce..

W sobotę rozegrano także Turniej szachów błyskawicznych, który zgromadził na starcie aż 5 zawodników z tytułami międzynarodowymi. Zwycięstwo odniósł rosyjski arcymistrz szachowy Mikhail Mozharov wyprzedzając mistrza międzynarodowego Kamila Stachowiaka (KSz Polonia Wrocław) oraz białoruskiego arcymistrza Kirilla Stupaka. Tuż za podium znalazł się arcymistrz Mirosław Grabarczyk (ŻTMS Baszta Żnin). Najlepszą zawodniczka została Zofia Frej (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), juniorem Piotr Marko (MUKS MDK Fabryczna Wrocław). Nagrodę dla zawodnika do rankingu 1999 odebrał Radosław Czachor (KS AZS Politechnika Wrocław), natomiast do rankingu 1600 Tomasz Góreczny (UKS RODŁO Opole). Z żarowskich szachistów najlepszy rezultat osiągnęła Jowita Dranka, która była 32.

W sobotnie popołudnie kolejną atrakcją w ramach III Festiwalu Szachowego była symultana szachowa z arcymistrzem szachowym Mirosławem Grabarczykiem. Niestety pan Mirosław nie był zbyt łaskawy dla swoich przeciwników i tylko jedna partia zakończyła się remisem, natomiast pozostałe 12 partii wygrał arcymistrz. Tym jedynym szczęśliwcem został 8-letni (!) Bartłomiej Róg z Chocianowa.

W niedzielę rozegrany został kolejny turniej. Tym razem szachiści rywalizowali w turnieju szachów szybkich. Zwycięstwo odniósł mistrz międzynarodowy Kamil Sachowiak (Polonia Wrocław), który wyprzedził arcymistrzów: Rosjanina Mikhaila Mozharova oraz Białorusina Kirilla Stupaka. Ponownie tuż za podium znalazł się arcymistrz Mirosław Grabarczyk (ŻTMS Baszta Żnin). Najlepszą zawodniczką została Ewelina Buksa (LKS Zarzewie Prudnik), juniorem Krzysztof Kanicki (MUKS MDK Fabryczna Wrocław). Nagrodę dla zawodnika do rankingu 1999 odebrał Krzysztof Mądrawski (ŻKSz Żary), natomiast do rankingu 1600 Miłosz Walkowski (UKS ZSO Włoszakowice). Z zawodników klubu Goniec Żarów ponownie najlepszy rezultat osiągnęła Jowita Dranka, zajmując 28 lokatę.

Organizatorem III Festiwalu Szachowego było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz klub szachowy Goniec Żarów.
Organizację Festiwalu wsparli finansowo: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Electrolux oraz EK Profil z Żarowa

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 III Festiwal Szachowy Żarów'2015 zakończony. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates