Żarowska Izba Historyczna, działająca w ramach Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie zainaugurowała swoją działalność 30 września 2010 r.
 
Strona internetowa: http://www.izba.centrum.zarow.pl/
 
Godziny otwarcia: Poniedziałek, Wtorek, Czwartek, Piątek 10:00-15:30, Środa 10:00-17:00. Zastrzegamy sobie prawo do zmian terminu i godzin otwarcia Izby. Zwiedzanie ekspozycji jest bezpłatne.
 
Adres: Żarów, ul. Dworcowa 3
 
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. 
 

Głównym nurtem pracy Żarowskiej Izby Historycznej, jak każdej innej placówki tego typu, jest gromadzenie, przechowywanie i udostępnianie zbiorów zwiedzającym, w tym przypadku 12-tysięcznej społeczności zamieszkującej Gminę Żarów oraz wszystkim innym zainteresowanym. Prezentacja zbiorów odbywa się poprzez organizowane wystawy tematyczne z różnych okazji, jak i ważnych rocznic, a także wystawy przyjmowane z innych instytucji kulturalnych, organizacji z kraju i z zagranicy. Drugim nurtem pracy Żarowskiej Izby Historycznej jest działalność edukacyjna i naukowa. Działalność edukacyjna kierowana jest głównie dla młodzieży szkolnej z Miasta i Gminy Żarów

Eksponaty prezentowane na wystawach, pozwalają na bezpośredni kontakt z tematyką historyczną, co pobudza ciekawość, a także uświadamia młodym ludziom, że historia wcale nie musi być nudna, wręcz przeciwnie jest bardzo interesująca i warto ją poznać. Działalność naukowa Żarowskiej Izby Historycznej realizowana jest poprzez gromadzenie wszelkich eksponatów i materiałów związanych z Ziemią Żarowską oraz pobliską okolicą. Do działalności Żarowskiej Izby Historycznej należy także pogłębianie wiedzy z zakresu prehistorii i historii Ziemi Żarowskiej oraz okolic, które może być realizowane poprzez badania archeologiczne oraz kwerendę archiwalną.

 


Żarowska Izba Historyczna zaprasza do współpracy (m.in. wymiana informacji, organizacja wystaw) wszystkie osoby zainteresowane tematyką archeologiczną, historyczną, militarną (wyżej wymienionymi wojnami), a także wszelkie instytucje kulturalne, placówki muzealne, organizacje z kraju i z zagranicy.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Żarowska Izba Historyczna. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates