Początki „Teatru Bezdomnego” w Żarowie, sięgają 1999 r. Pierwszą siedzibą teatru była plebania przy żarowskim kościele. W maju 2000 r zespół otrzymał nową siedzibę przy ulicy Zamkowej. Wtedy też zaczęły się cieszące się ciągle niesłabnącą publicznością „Czwartki teatralne”.
W samym tylko 2008 r odbyły się w ramach czwartkowych spotkań 22 premiery, ponad 100 przedstawień, w których zagrało łącznie 42 aktorów. Spektakle „Teatru Bezdomnego” odbywają się nie tylko w Żarowie, ale także w Świdnicy, Szczawnie Zdrój, Wałbrzychu, Jaworzynie Śląskiej i wielu innych miejscowościach.

„Spotkania teatralne” zaowocowały licznymi sukcesami:
- w 2005 r. wyróżnienie w konkursie na współczesną sztukę polską organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za spektakl „Droga w ciemności”,
- w 2006 r. III miejsce w konkursie „Dolina Kreatywna” organizowanym przez Telewizję Polską za spektakl „Szmaragdowe tablice”,
- w 2007 r. II miejsce na Festiwalu Teatrów Małych w Lublinie za spektakl „Ja człowiek” Mirosława Siwka.

"Teatralne czwartki" to nie tylko sztuka słowa ale i szeroko pojęta sztuka nowoczesna, tworzona przez okolicznych artystów i stałych bywalców Teatru. Odbywają się tu wernisaże malarstwa, fotografii, grafiki, przedsięwzięcia typu „performance”. Teatr przyciąga i przywiązuje młodych i kreatywnych ludzi, często dając inspirację i niewątpliwie rozwijając ich na wielu płaszczyznach.

„Teatr Bezdomny” przez lata swojej działalności przyciągnął do swojej siedziby ogromną liczbę zdolnych, młodych osób. W wielu z nich teatralne deski pozostawiły wielki sentyment, ale i pasję, którą postanowili rozwijać na wyższych uczelniach.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Teatr Bezdomny. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates