Sportowe Dni Żarowa 2024

wtorek, 28, maj 2024

Na różnych arenach rywalizowali sportowcy walcząc o prym w zawodach o puchar Burmistrza Miasta Żarów z okazji tegorocznych Dni Żarowa.
Po sześciu latach przerwy tytuł mistrzowski Piłkarskiego Turnieju Zakładów Pracy wrócił do pracowników PKP PLK Wałbrzych. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Electrolux Żarów, Electrolux Świdnica, Ideal Automotive. PKP PLK Wałbrzych: Marek Poręba, Maciej Smaruj, Konrad Leletko, Marcin Krawczyk, Rafał Pelc, Mariusz Charytanowicz, Kamil Liszka, Sebastian Putaj.

Dużą frekwencją cieszyły się rozgrywki Turnieju Koszykówki Ulicznej dla młodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Ostatecznie zwycięski puchar w górę podnieśli Air Ballers w składzie Wojciech Karpeta, Konrad Szymur, Szymon Biały, Filip Ciarka. Drugą kategorię wiekową stanowili zawodnicy szkół ponadpodstawowych i starsi. Najlepsi okazali się Jakub Warmiłło, Daniel Warmiłło, Dawid Gucwa z zespołu Team Patrycja.

>>> Zdjęcia


Nad Stawem Miejskim w Żarowie spotkali się wędkarze. Wśród seniorów w spławikowych mistrzostwach triumfował Damian Malina przed Damianem Skowrońskim i Grzegorzem Hałaczkiewiczem. Najlepszym juniorem został Aleksander Jarosz. Największą rybę zawodów złowił Marian Mikołajek. Był to karaś i wynosił 40 cm.

Niezwykle zacięta była rywalizacja na kortach tenisowych ostatecznie w turnieju deblowym. Decydująca batalia zakończona została wynikiem 6:7, 7:6, 7:5. Triumfował Adam Serafin i Jakub Dec. Srebro dla duetu Pożarski-Ząbek. Brąz zdobyli Hanc i Niewęgłowski.

W ramach rywalizacji sportowej odbył się również Turniej Siatkarski o puchar Dyrektora GCKiS. Wśród sześciu zespołów zwycięża Powiat Świdnicki. Najlepszym zawodnikiem uznano Michała Trzepaka, który okazał się najlepszy w konkursie „Gwoździa”.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Sportowe Dni Żarowa 2024. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates