Wektor Świdnica po raz kolejny mistrzem Electrolux Cup

piątek, 20, styczeń 2023

Na trzy kolejki przed zakończeniem Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup poznaliśmy zwycięzcę rozgrywek I ligi. Dzięki wygranej 5:1 nad żarowskim Electroluxem, Wektor sięga po raz szósty po mistrzowską koronę.

Sezon należy do nich. Piłkarze Wektora Świdnica są dotąd niepokonani w 15. edycji rozgrywek. Komplet punktów pozwala już na trzy kolejki przed końcem sezonu być pewnym mistrzowskiej korony. Dzięki wygranej będą reprezentować Żarowską Ligę Futsalu Electrolux Cup w Turnieju Mistrzów Futsalu organizowanym przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.


W miniony weekend odbyły się dwie serie spotkań. Najciekawszym pojedynkiem była konfrontacja drużyn Electrolux Żarów z Electrolux Świdnica. Szybkie tempo, dokładność podań oraz gra gol za gol mogły podobać się zgromadzonej publiczności. Wynik 5:5 nie skrzywdził żadnej ze stron. Cannabis pokonał ubiegłorocznego triumfatora Zebrę Team 6:5 i wskoczył na pozycję wicelidera. Trafienie na wagę trzech punktów zdobył Emil Migas. Kto uzupełni podium I ligi? Kto spadnie do II ligi? Ogromy ścisk w tabeli nie pozwala na dziś odpowiedzieć na te pytania.

Wśród drugoligowców jedyną, niepokonaną drużyną jest Tabaluga. Beniaminek z otwarciem szampana musi jeszcze trochę poczekać, jednak tylko katastrofa może pokrzyżować plany lidera II ligi. Zadyszkę złapali zawodnicy FC Wylewniaki, odnosząc drugą porażkę w sezonie. Tym razem lepsi okazali się piłkarze Unii Jaroszów, pokonując rywala 3:2. Nadmienić trzeba, iż Unia grała z jednym zawodnikiem rezerwowym i od 23. minuty musiała przez kolejne 4 minuty radzić sobie w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce dla Marcina Rogali. Wciąż bez zdobyczy punktowej znajduje się Silesia Żarów.

Po siedmiu kolejkach najlepszym strzelcem I ligi jest Michał Czernicki, reprezentujący barwy Cannabis (13 goli). Wśród drugoligowców na prowadzeniu Damian Sobczak (Tabaluga – 15 goli). Wszystkie spotkania rozgrywane są na terenie hali sportowej GCKiS w Żarowie (ul. Piastowska 10A). Wstęp na mecze jest bezpłatny. Sponsorem głównym rozgrywek jest Electrolux Żarów, a organizatorem Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Terminarze, statystyki, tabele dostępne na stronie www.electroluxcup.zarow.pl

Wyniki ostatnich dwóch kolejek:
Sobota – 14.01.2023 r.
II liga Electrolux Cup
Silesia Żarów – Unia Jaroszów 0:5
LKS Piotrowice Św. – FC Wylewniaki 4:5
Tabaluga – Turbokozaki 7:1
I liga Electrolux Cup
Cannabis – Wektor Świdnica 4:6
Electrolux Świdnica – Electrolux Żarów 5:5
Szkółka Ajaxu – Zebra Team 3:7

Niedziela – 15.01.2023
II liga Electrolux Cup
LKS Piotrowice Św. – Tabaluga 1:7
Silesia Żarów – Turbokozaki 2:3
FC Wylewniaki – Unia Jaroszów 2:3
I liga Electrolux Cup
Electrolux Świdnica – Szkółka Ajaxu 1:2
Cannabis – Zebra Team 6:5
Electrolux Żarów – Wektor Świdnica 1:5

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Wektor Świdnica po raz kolejny mistrzem Electrolux Cup. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates