Marokańczyk i Ukrainka zwycięzcami 3. Żarowskich Biegów Strefowych

środa, 03, październik 2018

Marokańczyk Elasri Abderrahim z czasem 00:32,10 triumfatorem biegu głównego Żarowskich Biegów Strefowych na dystansie 10 kilometrów. Zwycięzca o ponad dwie minuty był lepszy od Ukraińca Pavla Stepanenko. Sześć minut do pierwszego biegacza na mecie stracił Polak, Piotr Baranowski. W kategorii pań najlepsza okazała się Krystyna Kolomiets z Ukrainy (00:39,20). Podium uzupełniły Danuta Piskorowska (00:40,12) i kolejna Ukrainka – Nina Nedashvirska (00:42,44). Sponsorem głównym biegowego święta w Żarowie była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "Invest-Park" oraz projekt WSSE Aktywnie.

>>> Zdjęcia

Najlepszy biegacz i biegaczka na dystansie 10 km otrzymali 500 zł.

Zwycięzcami biegu krótszego na dystansie 5 kilometrów zostali Mateusz Demczyszak i Anna Ficner.

Adam Anusz oraz Martyna Wichot zwyciężyli wśród biegaczy Gminy Żarów.

W kategorii drużynowej firm Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej triumfowali pracownicy Electrolux Żarów przed Tristone Flowtech Wałbrzych oraz Yagi Żarów.

Wśród uczestników w wielu kategoriach wiekowych nie zabrakło doświadczonych zawodników, którzy biegają w maratonach, ale także początkujących biegaczy i najmłodszych miłośników sportu.Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale, a w pakiecie gwarantowanym znalazła się m.in. okolicznościowa koszulka. Do mety dotarło w sumie 290 biegaczy.

Sportowa impreza wpisana była w obchody siedemnastolecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Po biegu wśród wszystkich uczestników do rozlosowania były cenne nagrody, m.in. zmywarka firmy Electrolux. Nie obyło się także bez biegów dla dzieci, które miały miejsce na boisku lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej w Żarowie. Na starcie zobaczyliśmy ponad stu zawodników, rywalizujących w różnych kategoriach wiekowych. Na trasie 5 km swój przemarsz mieli również uczestnicy nordic walking. W miasteczku biegowym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Imprezami towarzyszącymi były: Wielkie Grillowanie oraz akcja Nakręcamy Pomoc – przejazd rowerowy. Te dwie akcje wsparły pomocą pogorzelców z Żarowa. Zebrana kwota to 8.901,06 złotych, 6 euro i 50 centów!

Organizator Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie pragnie serdecznie podziękować sponsorowi głównemu 3. Żarowskich Biegów Strefowych Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” oraz projekt WSSE Aktywnie.

Słowa podziękowania kierujemy również pozostałym firmom, które wsparły sportowe wydarzenie: Yagi, Bridgestone, Electrolux, AKS, Daicel Safety Systems Europe, Uzdrowisko Szczawno-Jedlina, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, JAKO, PCO Żarów, Centrum Pucharowe “T.M” s.c.

W organizację włączyły się również: Urząd Miejski w Żarowie, grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie, Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gminy Żarów, Oczyszczalnia Żarów, Marzena Maziak Team, Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie.

>>> wyniki zawodów

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Marokańczyk i Ukrainka zwycięzcami 3. Żarowskich Biegów Strefowych. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates