Piękne samochody i motocykle w Żarowie

poniedziałek, 08, sierpień 2016

I Spotkanie Miłośników Motoryzacji już za nami. Wszyscy, którzy pojawili się w tym dniu na targowisku miejskim w Żarowie mieli niecodzienną okazję zobaczyć eksponaty tworzące historię polskiej jak i światowej motoryzacji.

Wydarzenie, zorganizowane przez Żarowską Izbę Historyczną działającą w ramach Gminnego Centrum Kultury i Sportu, zgromadziło nie tylko posiadaczy pojazdów, ale również tych, którzy motoryzacją pasjonują się od wielu lat. Wśród prawdziwych perełek lśniących lakierem i chromem furorę robiły piękne Warszawy w wersji M20, zdobywca tytułu: Najładniejszy Klasyk i M223, ikony polskiej motoryzacji z doby PRL. W Żarowie nie mogło zabraknąć oczywiście marki Fiat z modelami 125p i 126p, zarówno w wersji retro jak i sport. Wśród reprezentantów przemysłu motoryzacyjnego zza naszej wschodniej granicy były m.in. wspaniała czarna Wołga-Gaz 24 oraz Zaporożec 968M.

>>> Zdjęcia

- Wielkim zainteresowaniem publiczności cieszył się amerykański krążownik Buick Riviera, skrywający pod maską potężny ponad 7 litrowy silnik benzynowy o mocy 350 KM. Najstarszym pojazdem I Żarowskiego Spotkania Miłośników Motoryzacji był VW typ 82 Kübelwagen, rocznik 1943 z oryginalnym silnikiem, zdobywca tytułu: Show&Shine – pojazd wzbudzający największy zachwyt – mówi Bogdan Mucha z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Liczną grupę prezentowanych pojazdów stanowiły auta w wersji sport i tuning. W tej grupie wyróżniały się różne modele BMW, Ford Fiesta, Opel Manta oraz VW Jetta, zdobywca tytułu Najładniejsza Felga. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć oczywiście motocyklistów, którzy dotarli na miejsce Spotkania maszynami przeróżnym marek i modeli od WFM 125, Iż 49, po Suzuki, Yamaha i słynne Harley Davidson. Motocykliści byli nie tylko najbardziej barwną, lecz także najgłośniejszą grupą uczestników, którzy zgarnęli puchar w kategorii: Najgłośniejszy Wydech.

I Żarowskie Spotkanie Miłośników Motoryzacji uświetnił pokaz Straży Pożarnej w wykonaniu strażaków z OSP Żarów, którzy w pocie czoła zaprezentowali techniki cięcia pojazdu w celu wydobycia poszkodowanych pasażerów. Na zakończenie specjalnie dla żarowian przygotowano wspaniałą i huczną paradę ulicami miasta. Kolejne spotkanie miłośników motoryzacji w przyszłym roku.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Piękne samochody i motocykle w Żarowie. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates