Uroczyste otwarcie basenu

czwartek, 01, wrzesień 2016

Na taką chwilę Żarowianie czekali od dawna. Wreszcie dokonało się! Po latach starań, różnych opinii, a często nawet kontrowersji budowa basenu w Żarowie dobiegła końca. Dziś, w obecności ministrów, posłów, samorządowców i mieszkańców gminy Żarów obiekt został uroczyście otwarty.

 

 

Pierwsi pływacy, którzy popłynęli w specjalnie przygotowanej na tę okoliczność sztafecie, a wśród nich: burmistrz Leszek Michalak, Arkadiusz Szul kierownik budowy, Michał Polilejko prezes spółki ENAMG-EG, Andrzej Kiszecki prezes Przedsiębiorstwa Wodno-Ściekowego, Ryszard Łękarski z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żarowie oraz Barbara Chodyniecka uczennica żarowskiego gimnazjum i ośmioletnia Marysia Suchodolska zaprezentowali swoje umiejętności pływackie. Każdy z uczestników miał do przepłynięcia całą długość basenu, ale dla żadnego z pierwszych użytkowników basenu nie był to żaden problem.

Obiekt uroczyście poświęcił ksiądz dziekan Piotr Ważydrąg proboszcz parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie, wspólnie z burmistrzem Leszkiem Michalakiem oraz Arturem Adamkiem dyrektorem Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. - Spotykamy się w nowym obiekcie basenowym. Choć nowym, historia jego budowy sięga dwudziestu lat. Dziś dobrze jest być tym, który finalizuje dzieło, zwłaszcza, kiedy jest ono tak ważne i oczekiwane przez wszystkich mieszkańców. Chociaż przez lata było wielu niedowiarków, to jednak nieporównywalnie więcej było ufających i wspierających. To Wy parlamentarzyści, żarowscy radni minionych kadencji, samorządowcy wszystkich szczebli czy wreszcie zwykli mieszkańcy naszej gminy. To dzięki Waszej pracy możemy tutaj wszyscy razem być - dziękował podczas uroczystości burmistrz Leszek Michalak.

Symboliczną wstęgę przecięli Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka, Ewa Mańkowska Wicemarszałek Urzędu Marszałkowskiego, Maciej Zieliński pełnomocnik marszałka ds. sportu, posłowie na Sejm RP Katarzyna Izabela Mrzygłocka, Wojciech Murdzek i Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, senator RP Wiesław Kilian, Łukasz Apołenis dyrektor biura poselskiego Anny Zalewskiej, burmistrz Leszek Michalak i przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, Artur Adamek dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Paweł Fajdek oraz uczennica żarowskiego gimnazjum Adriana Karkulowska.

Jak przystało na uroczystość otwarcia basenu, nie zabrakło pokazu ratownictwa. Instruktorzy pływania oraz ratownictwa zaprezentowali skoki ratownicze z wykorzystaniem bojki do tonącego, a także pokazali, co zrobić w przypadku osoby podtopionej.

Zwieńczeniem uroczystości było przekazanie symbolicznego klucza do basenu oraz pozwolenia na jego użytkowanie, które na ręce Artura Adamka dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przekazali Helena Słowik przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarowie za czasów podjęcia pierwszych istotnych decyzji o rozpoczęciu budowy basenu oraz Roman Konieczny obecny przewodniczący Rady Miejskiej.

Basen dla wszystkich mieszkańców otwarty będzie za kilka dni, o dokładnym terminie poinformujemy Państwa w okolicach 6 września, natomiast od 5 września dostępna będzie oficjalna strona naszego basenu www.basen.zarow.pl, na której będzie można dowiedzieć się na temat wszystkich atrakcji basenowych oraz cennika basenu.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Uroczyste otwarcie basenu. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates