24 Finał WOŚP za nami

poniedziałek, 11, styczeń 2016

W niedzielny poranek, 10 stycznia, wolontariusze Mrowin i Żarowa ruszyli z puszkami na ulice swoich miejscowości. Do żarowskiego sztabu dołączyli również mieszkańcy Jaworzyny Śląskiej, do których dotarli nasi wolontariusze.

W czasie 24. Finału WOŚP po raz kolejny zbieraliśmy pieniądze dla pediatrii, tym razem na wyposażenie oddziałów podstawowych, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Tegoroczny Finał to również zbiórka na rzecz geriatrii.

W tym roku, wg. ostatnich obliczeń w Żarowie uzbieraliśmy kwotę 19.130,88 zł plus waluta obca.

>>> Galeria zdjęć /Facebook/

 

Wielkoorkiestrowe zbieranie pieniędzy, to nie tylko wolontariusze, których można było spotkać na mieście, ale też cały cykl występów, zabaw i różnorodnych zajęć przygotowanych przez Bajkowe Przedszkole i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Przedszkolaki wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowali: jasełka w wykonaniu grupy „Króliczków”, aukcję piernikowych serc, kiermasz kartek okolicznościowych, zabawy i gry zręcznościowe, konkursy plastyczne oraz rozstrzygnięcie konkursu „Anioły Bożonarodzeniowe”, a w wolnej chwili w świątecznej kawiarence można było zjeść kawałek domowego ciasta lub pączka.

Druga część WOŚP-owskich atrakcji rozpoczęła się o godz. 15.30 w hali sportowej GCKiS, gdzie podczas występu zaprezentowały swoje umiejętności dzieci z sekcji akrobatyki sportowej, Zumby Kids i Akademii Malucha. Nie zabrakło również recitalu Żarowskiej Orkiestry Dętej, zespołu „Krukowianie” oraz zespołu śpiewaczego „Żarowianie”.

Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji dla najmłodszych, podczas których bawiąc się wyśmienicie, wspomagali również akcję poprzez malowanie obrazków, które w przyszłym roku zostaną zlicytowane na aukcji, malowanie figurek gipsowych i malowanie twarzy.

W trakcie popołudniowych występów można było wspomóc akcję Owsiaka kupując domowe ciasto, nabyć drobiazgi w WOŚP-owskiej loterii oraz wziąć udział w aukcji przedmiotów ufundowanych przez naszych darczyńców. Aukcja gadżetów WOŚP rozpoczęła się o godz. 18.00, a głównym „fantem” była zmywarka Electrolux. Na koniec dnia i zakończenie XXIV Finału WOŚP uczestnicy mogli obejrzeć „świetlisty spektakl” - Światełko do Nieba.

 

Dziękujemy wszystkim za udział i Waszą ofiarność!!!

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 24 Finał WOŚP za nami. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates