Upalne "Lato z komarami"

wtorek, 11, sierpień 2015

W sobotę 08 sierpnia 2015 roku w Parku Miejskim w Żarowie odbył się festyn wakacyjny dla dzieci i dorosłych "Lato z Komarami." Dzięki wspólnej inicjatywie Burmistrza Żarowa, członków Żarowskiej Wspólnoty Samorządowej, Młodzieżowej Rady Miejskiej, TKKF "Chemik" oraz Gminnego Centrum Kultury Sportu impreza po kilkuletniej przerwie wróciła do gminnego kalendarza.

>>> Zdjęcia

 

Upał nie zniechęcił dzieci i dorosłych, którzy licznie przybyli do żarowskiego parku aby uczestniczyć w wielu atrakcjach: na najmłodszych czekały kolorowe dmuchańce i malowanie twarzy, specjalny program gier i zabaw przygotowało niezawodne TTKF "Chemik," zaś wieczorem wszyscy mogli pobawić się przy dźwiękach muzyki, którą serwował DJ Peqtus. Sobotniej imprezie towarzyszył szczytny cel - cały dochód zebrany ze sprzedaży produktów ze Wspólnotowej Kawiarenki został przeznaczony na rehabilitację 6-letniej mieszkanki Żarowa, Julii Malik, która cierpi na na rzadką chorobę genetyczną, tzw. "zespół Angelmanna."

Jak podkreślają rodzice Julii dziewczynka potrzebuje stałej opieki logopedy, zajęć z zakresu terapii ruchowej oraz terapii sensorycznej, które są niezwykle kosztowne. W związku z powyższym są ogromnie wdzięczni za powstałą inicjatywę, i każdy, nawet najmniejszy datek. Zbiórka została przeprowadzona na podstawie zezwolenia 297/2015/576/OR z dnia 03.08.2015 r., wydanego przez Fundację Dzieciom "Zdążyć z Pomocą," z siedzibą przy ul. Łomiańskiej 5 w Warszawie, której podopieczną jest Julia. Fundacja posiada zgodę Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji na prowadzenie zbiórek publicznych, na mocy Decyzji nr 2015/576/OR. W wyniku przeprowadzonej zbiórki publicznej do skarbony stacjonarnej zebrano środki pieniężne w kwocie 2187,03 zł (słownie: dwa tysiące sto osiemdziesiąt siedem złotych, trzy grosze) oraz 2,10 € (dwa euro i dziesięć eurocentów) Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za dobre serce i okazaną pomoc.

UM Żarów

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Upalne "Lato z komarami". Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates