Druga odsłona Different Point of View

czwartek, 09, lipiec 2015

Druga odsłona 7 edycji autorskiego projektu artystycznego: „Different Point of View” za Nami! 3 lipca w żarowskim Parku Miejskim oraz w siedzibie Teatru „Bezdomnego” im. Bohumila Hrabala w Żarowie odbyły się kolejne wydarzenia oraz projekcje filmowe organizowane przez Fundację Teatr Bezdomny, a współorganizowane przez GCKiS w Żarowie.

 

 

Inicjatywa rozpoczęła się warsztatami Miłośnicy słowa – Ci początkujący, jak i doświadczeni twórcy literatury – zagłębili się w historię i „naturę” poezji konkretnej. Podczas przedsięwzięcia uczestnicy warsztatów pod okiem Pawła Buczmy stworzyli efemeryczną instalację wizualno-literacką składającą się z ich własnych twórczych prac. Dopełnieniem tego spotkania była projekcja filmów dot. twórczości polskich poetów konkretystów.

 

Następnie odbyło się spotkanie z łódzkim reżyserem (Pawłem Jóźwiakiem-Rodanem) filmów dokumentalnych i fabularnych, który opowiedział w rozmowie z Gwidonem Pisem, o swojej twórczości, autorskich projektach i o życiu prywatnym. Relację wideo ze spotkania będzie można zobaczyć wkrótce na stronie: www.fundacjatb.pl

 

Projekt „Different Point of View” składa się także z projekcji filmowych. O godz. 21:30 widzowie mogli zobaczyć 4 filmy w formie kina plenerowego. Dwa z nich: „Osiem9” oraz „Operacja Jasnowidz” – to materiały wizualne popełnione przez Pawła Jóźwiaka-Rodana, natomiast pozostałe pozycje zostały udostępnione przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich: Studio Munka. Krótkometrażowe, 30-minutowe filmu: „Chłopcy” oraz „Ojcze Masz” cieszyły się wielkim uznaniem wśród uczestników spotkania.

 

Już teraz zapraszamy na kolejne odsłony, które odbędą się 10 lipca w Pożarzysku oraz 24 lipca w Żarowie. Szczegóły o dodatkowych eventach oraz projekcjach filmowych można znaleźć na następujących stronach internetowych: www.fundacjatb.pl , www.dpov.fundacjatb.pl oraz www.facebook.com/fundacjateatrbezdomny

 

 

 

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Druga odsłona Different Point of View. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates