7. Święto Dyni 7 października!? To chyba nie jest przypadek

czwartek, 14, wrzesień 2023

To będzie szczęśliwa siódemka:) Tego dnia zabierzemy Was w podróż pełną kolorów, niezwykłych zapachów i niezapomnianych smaków. Będzie jesiennie, naturalnie, ekologicznie i bardzo magicznie.

Zapraszamy Was w nasze progi. Rozgośćcie się wygonie na naszych leżakach i przy kojących dźwiękach muzyki, z aromatyczną dyniową zupą w dłoniach, spędźcie z nami błogie jesienne popołudnie. Przed Wami trzy konkursy z wspaniałymi nagrodami. Każdy z Królową Dynią w roli głównej. Poznamy właściciela najcięższej dyni, najlepszego dyniowego przebrania, najlepszych przetworów dyniowych oraz najpiękniejszej dyniowej posesji. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. O Wasze podniebienia zadba Dyniowy Zakątek oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Wierzbnej. Na tych stoiskach znajdziecie wszystko co ekologiczne, zdrowe i smaczne. Swoimi wyrobami pochwalą się też lokalni rzemieślnicy.

>>> Regulamin


Sielski czas umili nam cudowna grupa włóczykijów czyli zespół „Grupa na swoim”. Wędrówka w ich towarzystwie po bezkresnych połoninach i Beskidach to nie lada przygoda dla duszy Na naszych najmłodszych będzie czekać dyniowa foto ścianka, ekologiczne zabawy z Eneris oraz kreatywne warsztaty z Gminnym Centrum Kultury i Sportu.

Miłośników historii z pewnością ucieszy wycieczka z Izba Historyczna- Bogdan Mucha.

7.edycja święta startuje 7 października o 14.00 przy ulicy Leśniej w Wierzbnej.
Zgłoszenia do konkursów przyjmowane będą w dniu imprezy do godziny 15:00.
Laureatów konkursów poznamy około godziny 17:30.

Będą atrakcje, będą niespodzianki dla każdego:)
Będzie pięknie!
Bądźcie kolorowi!

Na wydarzenie zapraszają: Burmistrz Żarowa, Leszek Michalak , Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Radna Zuzanna Urbanik, Rada Sołecka, Stowarzyszenie DR Wierzbna, OSP Wierzbna Partnerzy wydarzenia: @Gmina Żarów, Electrolux, Smartwork, AMS Świdnica, Urząd Marszałkowski, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Polenergia, Eneris, Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 7. Święto Dyni 7 października!? To chyba nie jest przypadek. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates