Zakończylismy turnusy tegorocznych wakacji

poniedziałek, 08, sierpień 2022

Zakończyliśmy wakacyjne turnusy półkolonii z okazji tegorocznych wakacji. Jedno jest pewne, dzieci nie próżnowały!
Atrakcji było co nie miara. Codziennie zapewniano kolonistom zajęcia w innych miejscach Dzieci odwiedziły zaprzyjaźnioną Stajnia Wierzbna - BialyLas i ich piękne, dostojne konie. Nowe doświadczenia i niesamowite wrażenia czekały dzieci na Gminne Lotnisko W Świebodzicach. Mogły obejrzeć hangary i ich specjalistyczne wyposażenie, a na niebie podziwiać samoloty i szybowce. Tradycyjnie dzieci żeglowały po Zalewie Mietkowym. Żeglarstwo to fantastyczna szkoła życia – z jednej strony uczy pokory do natury, z drugiej otwartości na świat. To także doskonały trening pracy zespołowej dzieci.

>>> Zdjęcia

Ponadto dzieci szukały skarbów z Żarowska Izba Historyczna, relaksowały się na żarowskim basenie i spacerowały w Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe w Bojanicach. Nadleśnictwo od wielu lat prowadzi działalność edukacyjną w formie pogadanek i prelekcji prowadzonych m. in. na zajęciach terenowych w szkółce leśnej.

Dzieci smakowały się owocami, kiełbaskami z ogniska czy wybornymi przysmakami z Dyniowy zakątek Odbyły się również zajęcia profilaktyczne, z przypomnieniem podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz udzielenia pierwszej pomocy. Do tego piękna pogoda i gwarantowana przygoda.
Przed nami kolejne tygodnie świetnej, inspirującej zabawy.
W gminnych półkoloniach udział wzieł łącznie 120 dzieci.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Zakończylismy turnusy tegorocznych wakacji. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates