Upiecz chleb, wygraj piekarnik

wtorek, 16, sierpień 2022

Potrafią przywołać wspomnienia. Smakują jak żaden inny. Chleby domowego wypieku, bo o nich mowa, jak co roku zdominują to święto. Już 17 września w zabytkowym młynie w Siedlimowicach spotkamy się na Festiwalu Mąki.

Kolejny raz amatorzy domowego wypieku chleba będą mogli wziąć udział w konkursie Chlebowzięci. W tym roku główną nagrodą będzie piekarnik marki Electrolux, który został ufundowany przez partnera wydarzenia.

Pieczesz chleb, uważasz, że robisz to dobrze? Ten konkurs jest dla ciebie. Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i marka Electolux zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”. Konkurs organizowany jest w ramach szóstej edycji Festiwalu Mąki. W tym roku po raz kolejny przyznana zostanie nagroda specjalna dla najlepszego piekarza z terenu gminy Żarów.

>>> Regulamin i formularz zgłoszeniowy "chlebowzięci" - plik PDF

 

Uczestnikami konkursu mogą być osoby wypiekające amatorsko chleb w warunkach domowych. Każdy miłośnik domowego wypieku może zgłosić jeden chleb o dowolnej gramaturze. Ocenie będzie poddawany smak, kolor i zapach. Jury także będzie brało pod uwagę wrażenie ogólne chlebów.

Laureatów poznamy 17 września 2022 roku podczas VI Festiwalu Mąki, który organizowany jest na terenie gminy Żarów w zabytkowym i wciąż działającym młynie w Siedlimowicach.

 

 

 

 

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Upiecz chleb, wygraj piekarnik. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates