Wakacyjne półkolonie z GCKiS

poniedziałek, 26, lipiec 2021

Na tegoroczne wakacje Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie przygotowało dla dzieci i młodzieży mnóstwo atrakcji.

Dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko zajęcia, które odbywają się w ramach akcji „Lato przy Trzepaku”. Pracownicy GCKiS zaprosili także najmłodszych mieszkańców naszej gminy do udziału w wakacyjnych półkoloniach. Wśród przygotowanych atrakcji nie brakuje wspólnego żeglowania po Zalewie Mietkowskim, wizyty w Młynie Siedlimowice i Stajni Wierzbna Biały Las oraz zajęć plastycznych, artystycznych i sportowych. Uczestnicy wakacyjnych warsztatów biorą także udział w zajęciach profilaktycznych. Na każdy dzień półkolonii organizatorzy zaplanowali inny rodzaj atrakcji. Wszystko po to, aby dzieci się nie nudziły i w sposób przyjemny i pożyteczny spędzały wolny czas.

Wakacyjne półkolonie są finansowane ze środków budżetu gminy Żarów. Pozostałą kwotę dopłacają również rodzice uczestników.

>>> ZdjęciaSTAJNIA WIERZBNA BIAŁY LAS

Wakacje na świeżym powietrzu, w towarzystwie koni i przyjaznej atmosfery. Wizyta w tym miejscu to dla dzieci niezapomniana frajda. Można skorzystać z jazdy na grzbiecie kucyka, spróbować karmić zwierzęta i dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat pielęgnacji tych zwierzaków.

ŻEGLOWANIE W BORZYGNIEWIE

Jak każdego roku uczestnicy wakacyjnych zajęć wyjeżdżają na żaglówki do Borzygniewu. Tutaj pod czujnym okiem burmistrza Leszka Michalaka oraz pracowników Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie korzystają do woli z wodnych atrakcji.

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE

Jak udzielić pierwszej pomocy? W jaki sposób pomóc potrzebującemu? Gdzie zadzwonić po pomoc? Uczestnicy wakacyjnych półkolonii biorą również udział w profilaktycznych zajęciach. Strażacy i ratownicy omawiają i pokazują dzieciom, w jaki sposób prawidłowo reagować, gdy staniemy się świadkami lub ofiarami pożaru, wypadku drogowego lub innego niebezpiecznego zdarzenia.

MŁYN SIEDLIMOWICE

Zabytkowy młyn w Siedlimowicach to kolejny przystanek na mapie wakacyjnych atrakcji. Dzieci mają okazję zobaczyć z bliska, jak pracują stare maszyny i w jaki sposób powstaje mąka z młyna. Przygotowują także ciasto na podpłomyki i raczą się smakołykami przygotowanymi przez właścicieli obiektu Iwonę i Witolda Markiewiczów.

BASEN W ŻAROWIE

Ze sportowych aktywności przewidziane zostały także wspólne zabawy z rówieśnikami na żarowskim basenie. Nauka pływania, zjeżdżalnie, jacuzzi – wszystko to czeka na uczestników wakacyjnych półkolonii. Podczas wizyty na basenie towarzyszą dzieciom ratownicy oraz pracownicy GCKiS.

ZABAWA W ARCHEOLOGÓW

Poszukiwanie skarbów, zabawa w archeologów, strzelanie z łuków. Nie ma nudy na zajęciach. O ciekawostkach historycznych w naszej gminie opowiada dzieciom Bogdan Mucha z Żarowskiej Izby Historycznej. Pierwszy turnus wakacyjnych półkolonii był pełen fascynujących przygód!

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Wakacyjne półkolonie z GCKiS. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates