Tak było!

wtorek, 15, październik 2019

Nad nami bezchmurne niebo, ogrzewają nas jesienne promienie słońca, ciepły delikatny wiatr strąca z drzew kolorowe liście. Ulotne babie lato. 
Do Wierzbnej nadciągają tłumy. 
Wybiła godzina 14.00. Rozpoczynamy nasze pomarańczowe dyniowe święto. 
Jedyne takie w całej okolicy.

>>> Zdjęcia

 

Czternaście okazałych dyń walczyło w tym roku o tytuł tej największej i najcięższej. Tegoroczna królowa ważyła 71 kilogramów. Zwyciężczynie to mieszkanki Wierzbnej, Maja i Justyna Płóciennik. Tuż za nimi Łukasz Żółkiewski z dynią ważącą 65 kg oraz Seweryn Nocoń z okazem ważącym 59,5 kg.

W konkursie kulinarnym aż 9 "niezłych" pasztetów pojawia się na stole jury. Decyzja jest trudna, ale zwycięzca musi być jeden. Nagroda trafia do pani Agnieszki Dalgiewicz z Żarowa. Miejsce drugie otrzymuje Michał Starak z Olszan a trzecie Marzena Maj z Koła Gospodyń Wiejskich w Pastuchowie.

W konkursie na dyniową rzeźbę trafia do nas ponad 60 rzeźbionych pomarańczowych dzieł sztuki. Nie sposób wybrać najpiękniejszą. Tu wszyscy są wygrani! Dzięki sponsorom nikt nie odchodzi z pustymi rękoma.

Nikt też tego dnia nie wychodzi z dyniowej imprezy głodny. Na stołach goszczą jesienne smaki z dynią rzecz jasna w roli głównej. Dyniowa zupa, dyniowy bigos a nawet dyniowa herbata. Na scenoprzyczepie wystąpił zespół Krukowianie. Biesiada trawała w najlepsze

Dziękujemy, że zechcieliście spędzić z nami to sobotnie popołudnie. To dzięki Wa,m na tegorocznym święcie dyni panowała niezwykła atmosfera.

Dziękujemy również naszym sponsorom: Electrolux, Smart Work Sp z o. o., dekoria.pl, Leroy Merlin oraz AMS 
Świdnica. 
Przypominamy również, że wydarzenie zostało sfinansowana z programu Tesco "Decydujesz, Pomagamy". 
Do zobaczenia za rok na 5. Święcie Dyni.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Tak było!. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates