Święto Dyni w Wierzbnej

piątek, 27, wrzesień 2019

Już 12 października startuje najbardziej kolorowe święto w całej gminie Żarów. Na tegorocznym 4. Święcie Dyni im. Mikołaja Nowosada zagoszczą smaki, zapachy i barwy jesieni. Będzie pomarańczowo, będzie ekologicznie, będzie pachnąco.


Dorośli będą delektować się dyniowymi smakołykami w towarzystwie zespołu „Krukowianie”. Najmłodsi pod okiem animatorów będą uczestniczyć w ekologicznych warsztatach.
Wśród licznych atrakcji organizatorzy przewidzieli oczywiście konkursy z królową tego dnia - Dynią w roli głównej.
W konkursie na najcięższą dynię, na "niezły" pasztet z dyni, pomarańczowe przebranie czy na najciekawszą rzeźbę na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody a wśród nich min. piekarnik i zmywarka.

4. edycja pomarańczowego święta startuje 12 października o 14.00 przy ulicy Leśniej w Wierzbnej. Zgłoszenia do konkursów przyjmowane będą w dniu imprezy do godziny 15:00. Laureatów konkursów poznamy około godziny 17:30.

Mile widziane pomarańczowe akcenty

Na wydarzenie zapraszają: Burmistrz Żarowa, Leszek Michalak, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, radna Zuzanna Urbanik, sołtys, rada sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenie DR Wierzbna, Ochotnicza Straż Pożarna Wierzbna.

Partnerzy: Tesco, Electrolux, Smartcare, Leroy Merlin, Dekoria, AMS Świdnica. Projekt dofinansowany z programu "Decydujesz, Pomagamy"

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Święto Dyni w Wierzbnej. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates