Mąka w Starym Młynie!

poniedziałek, 17, wrzesień 2018

Mąka, mąka, wszędzie mąka.... to ONA zdecydowanie była królową podczas sobotniej imprezy w Siedlimowicach, gdzie od trzech lat w Starym Młynie odbywa się Festiwal Mąki. Tegoroczna edycja przypadła na 8 września i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Stoiska uginały się pod ciężarem pachnących chlebów, ciast, pierników, serów, miodów czy przypraw. W trakcie biesiadowania można było pod czujnym okiem specjalisty- Joanna Maślukiewicz zasięgnąć wiedzy na temat domowego wypieku chleba.

>>> Zdjęcia

Każdy mógł poznać historię tego wyjątkowego miejsca biorąc udział w zwiedzaniu Starego Młyna z przewodnikiem, historykiem, pracownikiem Gminnego Centrum Kultury i Sportu- Bogdanem Muchą. Czas wszystkim przybyłym umilał zespół Tantua oraz Krukowianie a na najmłodszych czekała radosna i kolorowa Fifi i Bibi oraz Geo zabawa.
Tradycyjnie już został rozstrzygnięty konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku "Chlebowzięci". Tu oprócz smaku, liczył się też zapach, wygląd i oryginalność.
Tegoroczne nagrody ufundowane przez piekarnię Piekarnia PASOL - PACO powędrowały do Bogumiły Chodynieckiej z Żarowa - I miejsce, Magdaleny Tracz z Żarowa- II miejsce oraz do Agnieszki Dominas z Domanic- III miejsce.
Bardzo dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy na kolejny Festiwal Mąki już za rok.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Mąka w Starym Młynie!. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates