Zaśpiewali w Mieroszowie

wtorek, 27, marzec 2018

W wypełnionej po brzegi sali im. Włodka Szomańskiego miał miejsce Jarmark Wielkanocny połączony z przeglądem piosenki pod nazwą "Piosenka na Ludowo". Przybyłe na zaproszenie zespoły rozgrzały wszystkich i porwały do wspólnej zabawy. Atmosfera była bardzo gorąca! Występy rozpoczął duet - Karolina Łaszewska oraz akompaniujący Nikodem Szałko, następnie swoje umiejętności pokazały dzieci z sekcji tanecznej działającej przy MCK, a także sekcji tanecznej z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, nie zabrakło również naszej lokalnej utytułowanej solistki Nikoli Busz. A po występach młodych artystów sceną zawładnęli seniorzy i zaprezentowały się zespoły: Retro ze Strzegomia, Senyor Rici z Żarowa, Akord ze Świebodzic, Irysy z Mieroszowa, Zgoda z Chełmska Śląskiego, Czerwone Róże z Dobromierza oraz Wrzos z Lubawki. 


Salę zapełniły także stoiska z wyrobami rękodzielniczymi lokalnych wystawców oraz naszych sąsiadów z Czech - można było zakupić i podziwiać piękne jaja wykonane różnymi technikami, wianki, koszyczki, obrazki, stroiki i wiele innych a wszystko to wykonane z pasją i sercem. Podczas Jarmarku odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na "Najlepsze ciasto".
Na wszystkich uczestników Jarmarku czekał przepyszny tradycyjny żur przygotowany przez Mieroszowskie Centrum Kultury.
Życzenia zespołom i uczestnikom złożyli Radni Rady Miejskiej oraz Starostka Mezimesti.
Senyor Rici zaprezentowali się w nowej odsłonie w następującym repertuarze:
1. „Oj zagraj mi muzyczko”
2. „Cicha woda”
3. Chłopiec z gitarą”
Szczególnie ostatnia przypadła słuchającym do gustu, kiedy to w partii solowej cały skład zespołu sięgnął po gitary. Mamy już kolejne zaproszenie i z całą pewnością będziemy w gościnnym Mieroszowie.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Zaśpiewali w Mieroszowie. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates