Wielkanocny jarmark

środa, 21, marzec 2018

Wielkanocny jarmark już na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.
Mimo zimowej aury za oknem na tegorocznym kiermaszu zapanowała iście wiosenna, ciepła i świąteczna atmosfera.
Na stoiskach handlowych królowały wielkanocne baby, mazurki i chlebowe baranki. Nie zabrakło też tradycyjnego żurku czy wyśmienitej zupy chrzanowej.
Pojawiły się również stoiska z rękodziełem. Barwne pisanki, kolorowe palmy, stroiki, świąteczne serwetki i inne wyroby przypomniały nam o nadchodzących świętach Wielkiej Nocy.

>>> Zdjęcia


Organizatorzy zapewnili uczestnikom tegorocznej edycji moc atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prowadzone podczas kiermaszu warsztaty. Malowanie pisanek woskiem, robienie własnoręcznie tradycyjnej kraszanki, malowanie gipsowych figurek czy robienie papierowych kwiatów to tylko niektóre z zadań z jakimi można było się zmierzyć podczas kiermaszu.
Jedną z największych atrakcji kiermaszu okazało się Wielkanocne ZOO. Małe pisklaki i króliczki były bacznie obserwowane i podziwiane głównie przez najmłodszych uczestników niedzielnej imprezy. Kiermasz urozmaiciły występy świdnickiego Zespołu Pieśni i Tańca "Jubilat" oraz żarowskiej grupy Kids Dance.
Tradycyjnie już podczas jarmarku zostały wręczone nagrody w XXIV konkursie "Pisanka, Palma, Tradycje Wielkanocne".

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Wielkanocny jarmark. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates