Czas na Festiwal Mąki

piątek, 26, sierpień 2016

Warsztaty kulinarne, ceramiczne, fotograficzne, spotkanie z dietetykiem, konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”, promocyjne zwiedzanie młyna to tylko niektóre atrakcje zbliżającego się I Festiwalu Mąki w Siedlimowicach. Już w sobotę, 3 września w młynie w Siedlimowicach wielkie święto mąki. Po Międzynarodowym Festiwalu Bachowskim, który gościł w zabytkowych murach siedlimowickiego młyna, przychodzi czas na Festiwal Mąki. Najważniejszym punktem święta będzie konkurs na najlepszy chleb domowego wypieku „Chlebowzięci”. - Do konkursu mogą zgłaszać się wszyscy, którzy amatorsko zajmują się wypiekiem chleba. Swoje specjały należy dostarczyć w dniu imprezy do godziny 15:00. – mówi Tomasz Pietrzyk, zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Fundatorem nagród w konkursie „Chlebowzięci” jest piekarnia Pasol-Paco. Regulamin dostępny jest na stronie www.centrum.zarow.pl.

- Kolejnym ważnym punktem tego dnia będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach kulinarnych, które poprowadzi Jakub Łukaszonek, finalista polskiej edycji kulinarnego Show MasterChef, bloger kulinarny prowadzący stronę www.kuchniakuby.pl, pasjonat gotowania, samouk i marzyciel. Kuba poprowadzi dla wszystkich gości kulinarne warsztaty. Co przygotuje jest jeszcze tajemnicą, ale na pewno głównym składnikiem będzie siedlimowicka mąka – mówi Pietrzyk.

Z kolei warsztaty ceramiczne poprowadzi Magdalena Siennicka z Szamotni – pracowni ceramiki artystycznej. Uczestnicy będą mogli wziąć również udział w warsztatach fotografii produktowej, które poprowadzi Marcin Trzpiot, fotograf, absolwent studiów pedagogicznych w Legnicy i Szkoły Fotograficznej „AFA” we Wrocławiu. Członek Stowarzyszenia fotograficznego Nowinart oraz Grupy fotograficznej Polish Obscura. Specjalizuje się w fotografii tradycyjnej oraz polaroidowej. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona. Zapisy ruszają w czwartek, 25 sierpnia.

Atrakcją festiwalu będzie również spotkanie z dietetykiem, Agnieszką Podgórską. - Pragniemy, aby konsumenci wybierali dobry chleb, z najlepszych składników. Mamy nadzieję, że dzięki pogadance i warsztatom, w wielu domach na stałe zagości chleb pieczony na zakwasie. Chcemy Państwu przybliżyć proces produkcji chleba „od ziarenka do bochenka” - mówi Agnieszka Podgórska.

Ponadto na festiwalowych gości będą czekały specjały przygotowane przez Kraszowicką Zagrodę, Kooperatywę 124, Winnicę Świdnicką, Piekarnię Pasol – Paco, Rancho Namlikowo, czy Browar Rebelia. Oczywiście nie zabraknie doskonałej mąki z siedlimowickiego młyna. A na koniec zapraszamy na spektakl w wykonaniu Teatru Bezdomnego.

I Festiwal Mąki, 3 września, godzina 12:00 – 18:00.

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, ul. Piastowska 10A, 58-130 Żarów

tel./fax. 74 8580-753, lub tel. 74 8580-187

2011 Czas na Festiwal Mąki. Copyright © 2012 All rights reserverd.
Powered by Joomla 1.7 Templates